Akcenta top
Tiskové zprávy
Změna ve vedení Akcenty, do čela nastupuje Jacek Jurczynski
15. 2. 2024
Po téměř 14 letech se mění předseda představenstva ve společnosti Akcenta CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace. Jacek Jurczynski střídá na nejvyšším postu Milana Cermana, který rezignoval na svoji funkci.
Martin Krajíček je novým obchodním ředitelem
24. 11. 2022
Novým obchodním ředitelem pro český trh společnosti AKCENTA CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace, se stal Martin Krajíček. Na pozici vystřídal Aleše Dubského, který po více než 10 letech z AKCENTY odchází.
AKCENTA vytvořila vloni rekordní zisk
13. 4. 2022
Zisk AKCENTY v loňském roce dosáhl téměř 74 milionů korun. Finanční instituce dokázala využít vysokou rozkolísanost devizového trhu a potřebu firem zajistit se proti kurzovému riziku.
Vysoká volatilita na devizovém trhu stála za rekordním rokem AKCENTY CZ
5. 5. 2021
Rok 2020 byl ve znamení nejistoty vyvolané pandemií Covid-19. Na devizovém trhu vyvolala vysokou volatilitu, kterou dokázala AKCENTA využít a loňský rok se tak zapíše mezi obchodně nejúspěšnější v její historii.
Oznámení
8. 4. 2021
S velkým zármutkem oznamujeme, že dne 7. 4. 2021 zemřel zakladatel a majoritní akcionář naší společnosti AKCENTA CZ pan Milan Lacina. Ve svých nedožitých 65 letech prohrál boj se zákeřnou nemocí.

Velmi těžko se hledají slova, která by dokázala vyjádřit smutek nad ztrátou člověka, který dokázal ve svém životě svojí obrovskou pracovitostí, houževnatostí, odvahou, citem pro obchodní příležitost, a především se slušností vybudovat úspěšnou firmu. Pro Milana Lacinu byla AKCENTA jeho druhá rodina.
Hluboce soucítíme s jeho rodinou a se všemi, které tak nečekaně opustil. Čest jeho památce.
Oznámení AKCENTY CZ
8. 4. 2021
AKCENTA CZ chce informovat své klienty, partnery a spolupracovníky, že je plně řízena profesionálním týmem manažerů, což zaručuje, že její další bezproblémové každodenní fungování a rozvoj není a nebude tragickým úmrtím Milana Laciny nikterak omezen. Stejně tak dále zcela standardně probíhá akviziční proces, v rámci kterého se do konce května tohoto roku stane AKCENTA CZ součástí silné, mezinárodní finanční skupiny Raiffeisenbank International. Přesně tak, jak si Milan Lacina přál.
Raiffeisen Bank International kupuje AKCENTU CZ
15. 2. 2021
Raiffeisen Bank International AG (RBI) uzavřela dohodu o koupi Akcenty CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace.
AKCENTA CZ koupila Zalep.to
1. 10. 2020
AKCENTA CZ koupila startupový projekt Zalep.to. Díky tomu nabídne svým klientům z řad firem možnost factoringu, tedy rychlému profinancování jejich faktur.
Karel Soukeník je novým členem představenstva společnosti AKCENTA CZ
13. 8. 2020
Novým členem představenstva společnosti AKCENTA CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace, byl jmenován Karel Soukeník. V nově čtyřčlenném představenstvu bude odpovědný za IT.
Objem transakcí přes 180 miliard a 36 milionů korun čistý zisk
20. 6. 2019
Taková čísla za rok 2018 představila AKCENTA CZ. Společnost rostla i v objemu zajišťovacích operací a v počtu klientů.
Jaroslav Dušek odehrál v Hradci dvě představení
9. 11. 2018
Představení Čtyři dohody a Pátá dohoda, ve kterých exceluje Jaroslav Dušek, patří mezi divadelní bestsellery, které jsou vždy beznadějně vyprodané. Nejinak tomu bylo i v Hradci Králové, kde Jaroslav Dušek odehrál exkluzivně obě představení za sebou. Pořadatelem obou charitativních představení, byla AKCENTA CZ. Celkem bylo vybráno na dobročinné účely přes 125 tisíc korun.
AKCENTA CZ slaví 20 let na trhu
3. 8. 2017
AKCENTA CZ rozvířila svým vstupem na finanční trh v roce 1997 stojaté bankovní vody. Jejím cílem bylo nabídnout firmám efektivnější způsob, jak realizovat zahraniční platby a devizové operace. Tato ryze česká firma uspěla, dnes má přes 30 tisíc klientů a úspěšně působí v dalších státech Evropy.
Akvizice zahraničních trhů stála v roce 2016 za úspěchem AKCENTY CZ
12. 6. 2017
AKCENTĚ CZ se rok 2016 vydařil. Čistý zisk překročil očekávání a to hlavně díky úspěšné akvizici zahraničních trhů, kam firma aktivně vstoupila v předchozích letech.
Malé a středně velké firmy se obávají ukončení intervencí
6. 4. 2017
Více než 55 % malých a středně velkých firem se obává ukončení intervencí ČNB s tím, že to bude mít negativní dopad na jejich ekonomickou situaci. Přitom pouze 22 % aktivně využívá zajištění proti kurzovému riziku.
AKCENTA CZ se stala partnerem České golfové asociace hendikepovaných
15. 2. 2017
AKCENTA CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace, se stala partnerem České golfové asociace hendikepovaných (CZDGA). Partnerství se týká jak CZDGA TOUR, tak také dalších činností asociace, která sdružuje více než 180 hráčů s různými druhy postižení.
Jaroslav Dušek přivezl do Hradce moudrost starých Toltéků
4. 10. 2016
Beznadějně vyprodané představení Čtyři dohody, jehož pořadatelem byla společnost AKCENTA CZ, bylo navíc charitativní. Celkem bylo vybráno na dobročinné účely přes 80 tisíc korun.
AKCENTA CZ v roce 2015 výrazně v zisku
11. 5. 2016
Rok 2015 byl pro jednoho z předních nebankovních středoevropských obchodníků na devizovém trhu, AKCENTU CZ, velmi úspěšný. Zakončila ho ziskem přes 26 milionů korun.
AKCENTA CZ představila již třetí generaci své internetové platformy pro obchodování OLB
6. 10. 2015
Třetí generaci své internetové platformy OLB představila společnost AKCENTA CZ. Hlavní změnou je přechod na HTML5 a nové grafické rozhraní.
Obchodní výsledky výrazně nad očekáváním
4. 5. 2015
AKCENTA CZ zveřejnila své obchodní výsledky za první kvartál letošního roku, které jsou výrazně nad očekáváním. V meziročním srovnání například vzrostl celkový objem klientských transakcí o 75 %.
Posilující dolar nutí především importéry zajišťovat se
24. 2. 2015
Výrazně oslabující koruna vůči dolaru zvýšila zájem firem o termínové obchody. AKCENTA CZ jen v lednu zaznamenala u svých klientů téměř dvojnásobný meziroční nárůst objemu termínových obchodů.
AKCENTA CZ vylepšuje svoji internetovou platformu OLB
25. 11. 2014
Společnost AKCENTA CZ, která je platební institucí a patří mezi největší nebankovní devizové obchodníky v České republice, představila další vylepšení své internetové platformy OLB pro obchodování s devizami a realizování plateb. Kromě možnosti zadávat jak hromadné, tak trvalé platební příkazy, lze nyní ještě rychleji přidávat nové obchodní partnery a upravovat stávající. Pokud se tedy klient rozhodne, že chce provádět finanční transakce s novým obchodním partnerem, stačí, aby zadal požadované identifikační údaje přes internetovou platformu OLB. Nový obchodní partner se v systému klientovi zobrazí téměř okamžitě a může tak na něho bez časové prodlevy směrovat platby.
AKCENTA CZ vstupuje na rumunský trh
13. 11. 2014
Po českém, slovenském, polském a maďarském trhu vstupuje společnost AKCENTA CZ také na rumunský trh.
AKCENTA CZ zprovoznila mobilní verzi svého webu
10. 3. 2014
14 % návštěvníků internetových stránek společnosti AKCENTA CZ používá pro svůj přístup mobilní zařízení. Představení optimalizované verze stránek pro tato zařízení zjednoduší a zefektivní jejich využívání klienty.
Poptávka po zajištění mezi firmami stoupá – AKCENTA CZ proto rozšiřuje v této oblasti své služby
11. 2. 2014
Malí a střední podnikatelé, kteří obchodují se zahraničními partnery, stále víc využívají produkty, které je ochrání před výkyvy kurzů. Například u klientů společnosti AKCENTA CZ stoupl objem těchto operací meziročně o více než 150 %. Pomohly k tomu i nové produkty v nabídce.
Platit přímo v čínském jüanu není žádný problém, může to přinést řadu výhod
17. 4. 2013
Platit za zboží čínským dodavatelům přímo v čínských jüanech (CNY), případně tuto měnu inkasovat už není žádný problém. AKCENTA CZ rozšířila portfolio svých služeb právě o možnost realizovat zahraniční platby v čínské měně a mít v této měně také otevřený interní platební účet. Díky tomu mohou importéři a exportéři ještě více ušetřit.
AKCENTA CZ představila novou generaci své internetové platformy OLB pro obchodování s devizami
17. 7. 2012
Nová generace internetové platformy pro obchodování s devizami společnosti AKCENTA CZ On-line Broker přináší klientům nové funkce a možnosti. Patří mezi ně neustále “živé“ kurzy cizích měn, jednoduchý způsob obchodování a také zadávání platebních příkazů pro zahraniční platby.
AKCENTA CZ ruší některé poplatky, jiné výrazně snižuje
28. 3. 2011
AKCENTA CZ od dnešního dne zrušila některé poplatky, ceny u řady transakčních poplatků v rámci devizových obchodů razantně snížila a to v některých případech až na třetinu.
AKCENTA CZ – první obchodník s devizami, který získal licenci platební instituce!
24. 1. 2011
AKCENTA CZ, jeden z předních obchodníků s devizami v České republice, je první společností v tomto oboru, která získala od České národní banky licenci platební instituce. Tu vyžaduje nový zákon o platebním styku, který je platný od 1. listopadu 2009. Získáním licence mají klienti AKCENTY CZ jistotu, že své finance dávají do rukou zodpovědné finanční instituci dozorované centrální bankou.
AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
51.000
klientů
25
více než
let zkušeností