Akcenta top

Karel Soukeník je novým členem představenstva společnosti AKCENTA CZ

Karel Soukeník je novým členem představenstva společnosti AKCENTA CZ
Karel Soukeník
Karel Soukeník

Hradec Králové, 13. 08. 2020

Novým členem představenstva společnosti AKCENTA CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace, byl jmenován Karel Soukeník. V nově čtyřčlenném představenstvu bude odpovědný za IT.

Karel Soukeník se tak vrací do finančního světa po téměř třech letech, kdy odešel z představenstva Sberbank CZ, kde se mimo jiné soustředil na problematiku transformace IT. Do bankovního sektoru nicméně zamířil již podstatně dříve. V roce 2005 nastoupil do Citibank jako vedoucí finančního controllingu a CRM týmu. Po dvou letech odešel do Raiffeisenbank nejdříve na pozici integračního manažera zodpovědného za fúzi Raiffeisenbank a eBanky v oblasti retailového bankovnictví, následně potom jako finanční ředitel. V roce 2013 odešel do Sberbank. CZ. Poslední tři roky se Karel Soukeník věnoval především vlastním projektům, stál například za založením startupu dig-it-ally.

Karel Soukeník vystudoval matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a získal doktorát z ekonomie na CERGE UK v Praze. Je ženatý a má jedno dítě.

„Příchod Karla Soukeníka do představenstva AKCENTY jasně ukazuje, jak důležitý je pro nás trend digitalizace. Vývoj v této oblasti se neustále zrychluje a na trh s větší či menší úspěšností vstupuje řada nových, dravých startupových projektů. Karlovým cílem proto bude sestavit a vést IT vývojový tým, který bude naplňovat ambiciózní cíle digitální transformace,“ řekl ke jmenování Milan Cerman, předseda představenstva společnosti AKCENTA CZ.

 
 
 

AKCENTA logoAKCENTA CZ je jedním z nejvýznamnějších obchodníků s devizami na českém trhu a ve střední Evropě s více než 22letou tradicí. Kromě výhodných individuálních kurzů pro nákup a prodej deviz a minimálních poplatků za platební styk, nabízí i zajištění proti kurzovým rizikům (forwardové obchody a opce). Společnost aktivně působí také v Polsku, Maďarsku, Slovensku, Rumunsku, Maďarsku, Německu a Francii. Klientské portfolio tvoří přes 40 tisíc subjektů, převážně malých a středně velkých firem orientovaných na export nebo import. AKCENTA CZ je čistě českou společností.

 Pro bližší informace kontaktujte, prosím, Jana Vlčka, PR a komunikace, na čísle +420 731 646 527 nebo emailem jan.vlcek@akcenta.eu

Celou tiskovou zprávu si můžete stáhnout ZDE

AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
51.000
klientů
25
více než
let zkušeností