Slovensko: Obchodní bilance v prosinci v deficitu 119,8 mld. EUR.
Polsko: Centrální banka NBP ponechala úrokové sazby beze změny. Hlavní zápůjční sazba zůstává na 1,5 %.
USA: Žádosti o hypotéku podle MBA v uplynulém týdnu +2,3 % t/t.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Včera byla z domácí ekonomiky zveřejněna pouze statistika z trhu práce, která korunu neprobudila z dlouhodobé letargie. Na trhu pokračovalo bezvětří a kurz se nehnul z dosavadních hodnot v těsné blízkosti intervenční hranice 27 CZK/EUR. Lednová nezaměstnanost sice mírně vzrostla, ale v únoru a dalších měsících nás nejspíše česká opačný vývoj, než jsme viděli během posledních dvou měsíců. Vzhledem k pozitivním sezonním faktorům bude nezaměstnanost postupně klesat a během jarních měsíců ukazatel podílu nezaměstnaných osob zamíří zpět pod hladinu pěti procent. Nůžky mezi počtem nezaměstnaných a nabízenými pracovními místy se budou dále zavírat
USDCZK & PLNCZK: Koruna vůči americkému dolaru oslabila k hladině 25,38 CZK/USD, v odpoledních hodinách se však přesunula do černých čísel a uzavřela na 25,22 CZK/USD. Zisky si domácí měna vybojovala i na páru se zlotým. V závěru odpoledne se kotovala v blízkosti 6,262 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny včera nabraly mírné ztráty. Zlotý se do pozdních odpoledních hodin přesunul k úrovni 4,315 PLN/EUR. Maďarský forint vůči euru ztrácel k hranici 309,5 HUF/EUR, před koncem obchodní seance ale část těchto ztrát korigoval a uzavřel na 308,9 HUF/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru se odehrály výkyvy na obě strany. Během dopoledne dolar posiloval k 1,064 USD/EUR, odpoledne se ale vývoj na trhu obrátil ve prospěch eura, které do závěru evropské seance nabíralo zisky k hladině 1,071 USD/EUR.
Očekávaná data a události
Německo: Obchodní bilance (prosinec)
USA: Nové žádosti o podporu nezaměstnanosti (týden), Projev člena Fedu Bullarda a Evanse, Velkoobchodní zásoby (prosinec)