Eurozóna: Index cen výrobců v červnu -0,1 % m/m a +2,5 % r/r.
USA:Změna zaměstnanosti podle ADP v červenci: +178 tisíc. Žádosti o hypotéku podle MBA v uplynulém týdnu -2,8 % t/t. Prezident USA Donald Trump sice podepsal zákon o nových protiruských sankcích, řekl k nim ale, že jsou výrazně vadné, a že obsahují protiústavní ustanovení.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruně se včera podařilo setřást úterní ztráty a vrátila se k hladině 26,08 CZK/EUR. Dnes by do vývoje koruny mohla výrazněji promluvit bankovní rada České národní banky (ČNB), která bude na zasedání rozhodovat o možnosti zvýšení úrokových sazeb. Jelikož bude viceguvernér M. Hampl na dnešním zasedání chybět, pro zvýšení sazeb by stačily tři ruce centrálních bankéřů. Na jednu stranu například guvernér J. Rusnok je zastáncem zvýšení, zatímco viceguvernér V. Tomšík podle nedávných vyjádření evidentně zastává opačný názor: zatím sazby neměnit. Pro dnešek stále platí náš odhad z předchozích dní, že bankovní rada ještě sazby nezvýší a s rozhodnutím posečká do září, kdy již mohou být známy detaily ústupu Evropské centrální banky z kvantitativního uvolňování.
USDCZK & PLNCZK: Koruna včera znovu rozšířila zisky vůči americkému dolaru a v průběhu dne prolomila hranici 22,00 CZK/USD. V závěru odpoledne se kotovala na 21,98 CZK/USD. Na páru se zlotým mířila k hranici 6,14 CZK/PLN, během pozdního odpoledne se ale vrátila k 6,15 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Volatilita na měnovém páru zlotý k euru byla velmi nízká. Obchodovalo se převážně v blízkosti úrovně 4,25 PLN/EUR. Forint nejdříve slábl k 304,2 HUF/EUR, v druhé polovině dne se však přesunul zpět k silnějším hodnotám a ukončil na 303,3 HUF/EUR.
EURUSD: Na eurodolaru jsme nebyli svědky větších pohybů, nicméně euro si opět připsalo menší zisky a evropskou seanci uzavřelo na 1,186 USD/EUR. Report ADP o vývoji zaměstnanosti v USA v červenci lehce zaostal za očekáváními. S hodnocením červencového trhu práce ale ještě musíme počkat do konce týdne, kdy budou zveřejněny vládní statistiky.
Očekávaná data a události
ČR: Zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB)
Německo: Index PMI ve službách (červenec)
Eurozóna: Index PMI ve službách (červenec), Maloobchodní tržby (červen)
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), Index PMI ve službách (červenec), Index ISM ve službách (červenec), Průmyslové objednávky (červen), Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (červen)