• Eurozóna: Ceny průmyslových výrobců v červnu sice vzrostly o 0,7 % m/m, avšak poklesly o 3,1 % r/r.
• USA: Osobní příjmy v červnu vzrostly o 0,2 % m/m a výdaje na osobní spotřebu o 0,4 % m/m. Jádrové výdaje na osobní spotřebu se v červnu zvýšily o 0,1 % m/m, respektive o 1,6 % r/r. Index ISM z okolí New Yorku v červenci vzrostl na 60,7 bodu z červnových 45,4 bodu.
• EURCZK: K úternímu vývoji koruny k euru nic nového či zajímavého naspat nelze. Obchodování pokračovalo těsně nad intervenční hranicí 27 CZK/EUR. Domácí ekonomický kalendář byl včera oproti pondělí prázdný. Na domácí ekonomické události bude bohatší teprve druhá polovina týdne, kdy ve čtvrtek zasedne poprvé v pozměněném složení bankovní rada České národní banky (ČNB) a v pátek se na základě statistiky maloobchodních tržeb dozvíme, jak Češi utráceli během června.
• USDCZK & PLNCZK: Koruna včera vůči americkému dolaru posílila a dostala se již těsně na dohled hladiny 24 CZK/USD. Koruna je momentálně k dolaru nejsilnější od červnového výsledku referenda ve Velké Británii. Důvody, které vedly k oslabení dolaru, je nutné hledat v minulém týdnu, kdy nejprve ve středu zasedala americká centrální banka (Fed) a v pátek byl zveřejněn slabší výsledek amerického HDP za 2. čtvrtletí. Na základě zmíněných důvodů dolar ve druhé polovině minulého týdne oslabil a ztrácí i v tom aktuálním. Další ranou pro dolar mohou být slabší červencová data z amerického pracovního trhu, jejichž výsledky se však dozvíme až v pátek. Vůči polskému zlotému koruna oslabila a v závěru odpoledne se nacházela těsně pod úrovní 6,25 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Ze středoevropských měn se jednoznačně nejvíce dařilo polskému zlotému, který prolomil hladinu 4,35 PLN/EUR a během odpoledne se stabilizoval v blízkosti hladiny 4,32 PLN/EUR. Za posílením zlotého stála mimo jiné slova guvernéra polské centrální banky, že zlotý je k euru podhodnocený. Oproti tomu, obchodování maďarského forintu k euru pokračovalo s několika výjimkami v okolí hladiny 311 HUF/EUR.
• EURUSD: Na hlavním měnovém páru se v úterý dařilo euru, které posílilo nad hladinu 1,12 USD/EUR a je tak nejsilnější od závěru června. Odpolední oslabení dolaru lze přičíst spíše na vrub přehodnocování amerických dat z minulého týdne, než včerejším statistkám o příjmech a výdajích Američanů. Z pohledu technické analýzy se otevírá v nadcházejících dnech prostor pro další posílení eura k hladině 1,14 USD/EUR. Euro se však pro další posílení potřebuje impulsy v podobě slabších dat z USA. Jedním z impulsů může být dnešní index ISM v USA.
• Eurozóna: Index PMI – kompozitní (červenec), Maloobchodní tržby (červen)
• USA: Index aktivity ISM v sektoru služeb (červenec), Index PMI – kompozitní (červenec), Tvorba pracovních míst v soukromém sektoru ADP (červenec)