Německo: Index podnikatelského klimatu Ifo aktuálně dosahuje hranice 92,4 bodu. Ještě minulý měsíc to přitom bylo 90,3 bodu.
Polsko: Peněžní nabídka M3 v lednu meziměsíčně stoupla o 16,8 %.
USA: Index výrobní aktivity v okolí Dallasu se v současnosti pohybuje na úrovni 17,2 bodu, což je o 10,2 bodu víc než v lednu.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Česká koruna započala poslední únorový týden rozpačitě. Časně zrána nejprve významně oslabila, aby posléze začala tyto ztráty postupně umazávat. Krátce po obědě a následně i v závěrečné hodině pondělního obchodování ale přišlo další zaváhání, v důsledku kterého se směnný kurz definitivně vyšplhal až na hodnotu 25,91 CZK/EUR.
USDCZK&PLNCZK: V podstatě jak přes kopírák vypadal včerejší vývoj na měnovém páru s americkým dolarem - i zde totiž kurz v průběhu dne osciloval oběma směry. Jediný, zato velmi podstatný rozdíl byl v tom, že tentokrát si koruna v celkovém zúčtování polepšila. Zatímco ráno byl jeden dolar k dostání za 21,36 Kč, k večeru na něj investorům stačilo o haléř méně. Také v porovnání s polským zlotým si tuzemská měna v průběhu pondělního dne lehce polepšila. Ranní kurz se pohyboval na úrovni 5,78 CZK/PLN, zatímco ten večerní nakonec spadl až k hranici 5,76 CZK/PLN.
EURHUF&EURPLN: A jak dopadly ostatní středoevropské měny? V případě maďarského forintu se o nijak vydařený den nejednalo. Tamní měna totiž vůči euru mírně oslabila, v důsledku čehož se kurz vyšplhal na hodnotu 359,2 HUF/EUR. Jak by mohla vypadat situace na měnovém páru eura a polského zlotého, naznačily už úvodní hodiny včerejšího dne. Během nich totiž jednotná evropská měna vytrvale posilovala. A protože zlotý tyto ranní ztráty dokázal umazat jen částečně, vystoupal směnný kurz na hranici 4,496 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru to zpočátku vypadalo na jasný triumf amerického dolaru, kterému se v ranních hodinách podařilo posílit k úrovni 1,21 USD/EUR. Následně se ale iniciativy chopilo euro, připsalo si několik dílčích úspěchů a zajistilo, že na konci dne byl kurz již 1,214 USD/EUR.
Očekávaná data a události
ČR: Index cen výrobců (leden).
Eurozóna: Index spotřebitelských cen (leden).
Polsko: Míra nezaměstnanosti (leden).
USA: Index výrobní aktivity z okolí Richmondu (únor).