Německo:Index spotřebitelských cen v červnu +0,2 % m/m a +1,6 % r/r.
Eurozóna: Deník Wall Street Journal zveřejnil informace, že by Evropská centrální banka (ECB) měla na zasedání 7. září údajně naznačit, že během příštího roku bude postupně tlumit program nákupů aktiv (kvantitativní uvolňování).
USA: Index cen výrobců v červnu +0,1 % m/m a +2 % r/r. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu: 247 tisíc. Guvernérka Fedu Janet Yellenová řekla, že bude pro Spojené státy v příštích několika letech náročné dosáhnout 3 % ekonomického růstu.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Na měnovém páru koruna s eurem včera panoval klid. Obchody se uskutečnily převážně v pásmu 26,07 – 26,12 CZK/EUR. Dnes je v rámci ekonomického kalendáře naplánován akorát květnový běžný účet, který se do vývoje koruny pravděpodobně nijak znatelně nepromítne.
USDCZK & PLNCZK: Domácí měna vůči americkému dolaru lehce rozšířila ztráty ze středy a do pozdního odpoledne oslabila k úrovni 22,88 CZK/USD. Na páru se zlotým koruna vystřídala pohyby na obě strany a uzavřela na 6,171 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Maďarský forint v dopoledních hodinách slábl k hladině 307,4 HUF/EUR, odpoledne se pak vrátil k 306,7 HUF/EUR. Zlotý v průběhu dne víceméně přešlapoval na místě, po 16. hodině si však připsal zisky a ukončil u hranice 4,22 PLN/EUR.
EURUSD: Americký dolar na hlavním měnovém páru posiloval a po 13. hodině se přesunul k hladině 1,137 USD/EUR. Do závěru evropské seance část zisků odevzdal zpět a vrátil se k 1,140 USD/EUR. Vyjádření guvernérky Fedu J. Yellenové se včera do vývoje eurodolaru příliš nepromítla. To samé platí i o datech ze Spojených států. Červnová výrobní inflace sice lehce překonala očekávání, jádrová inflace zase naopak za predikcemi mírně zaostala. Trhy mediálnímu „Trump-Russia“ skandálu zatím nevěnují příliš pozornosti. Dnes nás čeká celá řada důležitých makrodat z americké ekonomiky, která mohou s eurodolarem výrazněji zahýbat.
Očekávaná data a události
ČR: Běžný účet platební bilance (květen)
Polsko: Běžný účet platební bilance (květen)
Eurozóna: Obchodní bilance (květen)
USA: Maloobchodní prodeje (červen), Index spotřebitelských cen (červen), Průmyslová produkce (červen), Využití průmyslových kapacit (červen), Spotřebitelská důvěra podle Univerzity v Michigan (červenec)