Slovensko: Obchodní bilance v lednu v přebytku 152 mil. EUR.
Německo:Obchodní bilance v lednu v přebytku 18,5 mld. EUR.
USA:Míra nezaměstnanosti v únoru na úrovni 4,7 %. Změna zaměstnanosti v nezemědělských sektorech (NFP) v únoru 235 tisíc. Průměrná hodinová mzda v únoru +0,2 % m/m. Bilance federálního rozpočtu v únoru v deficitu 192 mld. USD.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruna zůstala na konci týdne přilepená u intervenční hranice 27 CZK/EUR. Ekonomický kalendář s daty z domácí ekonomiky byl v pátek prázdný a novinky nenabídne ani dnes. Nová nadílka přijde až ve středu, kdy se dozvíme lednové výsledky za český průmysl, stavebnictví a maloobchod.
USDCZK & PLNCZK: Koruna v reakci na dění na hlavních trzích výrazně posílila a do závěru pátečního odpoledne se posunula k hladině 25,34 CZK/USD. Vůči zlotému koruna nejdříve posilovala k 6,235 CZK/PLN, odpoledne se pak přesunula do červených čísel a ukončila na 6,256 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny v pátek ztrácely. Forint rozšířil ztráty, které nabíral od začátku týdne a během pátečního pozdního odpoledne se obchodoval za 312,4 HUF/EUR. Zlotý se kolem 17. hodiny kotoval u 4,333 PLN/EUR.
EURUSD: Americký dolar vůči euru ztrácel, a to navzdory příznivým číslům z amerického trhu práce. Nezaměstnanost zůstala na velmi nízké hladině 4,7 %, kterou centrální banka Fed přirovnává k úrovni přirozené míry nezaměstnanosti. Tvorba nových pracovních míst (NFP) opět předčila očekávání, nicméně trhy už de facto nepochybují o tom, že tento týden (středa 15.3.) dojde na zasedání Fedu ke zvýšení úrokových sazeb, a data tedy již nepomohla dolaru k posílení. Do hry naopak opět vstoupila ECB, resp. spekulace o tom, že by mohla zvednout sazby ještě dříve, než dojde k ukončení kvantitativního uvolňování. Takový scénář je v rozporu s tím, co říkal prezident ECB M. Draghi ve čtvrtek. Euru tyto spekulace pomohly a do závěru evropské seance posílilo k úrovni 1,066 USD/EUR.