USA: Spotřebitelské ceny v únoru vzrostly o 0,1 % m/m a o 2,3 % r/r. Reálná hodinová mzda v únoru vzrostla o 0,6 % r/r.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: České koruně se ani včera nedařilo a nedokázala tak umazat úterní ztráty. V průběhu dne postupně zamířila až mírně nad hranici 25,75 CZK/EUR, kde se obchodovalo i v závěru odpoledne. Koruna tak zůstává na nejslabších hodnotách od loňského října. Ve středu se uskutečnilo setkání bankovní rady České národní banky (ČNB) s premiérem A. Babišem a místopředsedy vlády A. Schillerovou a K. Havlíčkem. Účelem bylo nejen projednání tématu hypoték, ale i možných scénářů potenciálních dopadů koronaviru na českou ekonomiku. Obě strany se shodly, že jsou vláda i centrální banka připraveny na dopady šíření tohoto viru. Guvernér ČNB J. Rusnok znovu uvedl, že snížení úrokových sazeb zatím není nutné, banka však bude bedlivě sledovat celou situaci.
USDCZK & PLNCZK: Ani na měnovém páru s americkým dolarem se koruně nedařilo a dále oslabovala až nad hladinu 22,80 CZK/USD. Mírné ztráty si koruna připsala i na měnovém páru s polským zlotým, v průběhu odpoledne se obchodování přesunulo do blízkého okolí hranice 5,96 CZK/PLN a koruna tak setrvává na nejslabších hodnotách za poslední dva měsíce.
EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn probíhalo obchodování maďarského forintu vůči euru převážně v rozmezí 335-336 HUF/EUR, v průběhu odpoledne forint oslaboval. Polský zlotý se včera vůči euru pohyboval převážně v okolí hladiny 4,32 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru ve středu probíhalo obchodování zpočátku mírně nad hladinou 1,130 USD/EUR, ke konci odpoledne však začala společná evropská měna oslabovat a zamířila pod tuto hranici. Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Ch. Lagardeová při úterní videokonferenci s evropskými lídry týkající se koronaviru uvedla, že v souvislosti se šířením tohoto viru hrozí Evropě podobná krize jako v roce 2008. Podle jejího názoru je tak třeba, aby jednotlivé státy učinily pro řešení této situace mnohem více. Pozitivní informace včera nepřinesl ani hlavní ekonom Deutsche Bank S. Schneider, podle něhož německá ekonomika v letošním roce poprvé od krize v roce 2009 klesne, a to o 0,2 %.
Očekávaná data a události
ČR: Průmyslová a stavební produkce (leden)
Eurozóna: Průmyslová produkce (leden), Zasedání Evropské centrální banky
USA: Ceny průmyslových výrobců (únor), Nové týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti (do 7. března)