ČR: Spotřebitelské ceny v únoru vzrostly o 0,4 % m/m a o 2,5 % r/r. V zahraničním obchodu v únoru objem vývozu vzrostl o 6,7 % r/r a objem dovozu o 8,0 % r/r. Obchodní bilance byla přebytková ve výši 19,4 mld. korun.
Eurozóna: Evropská centrální banka ponechala hlavní úrokovou sazbu beze změny na úrovni 0 % a potvrdila, že bude od dubna nakupovat cenné papíry v měsíčním objemu 60 mld. eur.
USA:Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v minulém týdnu vzrostl na 243 tis.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Na měnovém páru koruny vůči euru se nic nemění. Česká měna i ve čtvrtek kopírovala intervenční hladinu 27 CZK/EUR. Včerejšek byl bohatý na nová data z domácí ekonomiky. Za pozornost stál především únorový vývoj spotřebitelských cen. Po meziročním růstu inflace v prosinci o 2 % a v lednu o 2,2 % přidal únor dokonce 2,5 %. Ze dvou třetin přispěly k růstu cen dražší potraviny a pohonné hmoty. Zdražovaly i restaurace a ubytovací zařízení, kde se pravděpodobně promítá spuštění EET v závěru loňského roku. Z více jak dvouprocentní inflace má nepochybně radost Česká národní banka, méně však spotřebitelé a to s ohledem na potraviny, což je citlivá položka v rozpočtu domácností. Dnes Český statistický úřad zveřejní, jak rychle rostly mzdy v závěrečném čtvrtletí loňského roku.
USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru koruna ve čtvrtek mírně posílila, k čemuž jí dopomohla tisková konference po zasedání Evropské centrální banky. Koruna se tak v závěru odpoledne vůči dolaru pohybovala těsně nad hladinou 25,50 CZK/USD. Vůči polskému zlotému koruna pro změnu mírně posílila k 6,25 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny ve čtvrtek vůči euru oslabovaly. Maďarský forint zamířil nad hladinu 311 HUF/EUR a polský zlotý nad úroveň 4,32 PLN/EUR.
EURUSD: Euro vůči dolaru dokázalo s ohledem na vyznění tiskové konference po zasedání Evropské centrální banky (ECB) posílit a krátce se dostalo nad hladinu 1,06 USD/EUR. Výraznější zisky si však euro nepřipsalo s ohledem na fakt, že se prezident ECB M. Draghi snažil krotit optimismus ohledně dalšího vývoje evropské ekonomiky v návaznosti na růst inflace na začátku letošního roku. To, že by ECB v nadcházejících měsících začala tlumit program QE je rovněž krajně nepravděpodobné.
Očekávaná data a události
ČR: Průměrná mzda (4. čtvrtletí 2016)
Německo: Obchodní bilance (leden)
USA: Míra nezaměstnanosti a tvorba nových pracovních míst NFP (únor)