ČR:Hrubý domácí produkt ve 4. kvartále +0,0 % k/k a +4 % r/r a za rok 2015 +4,3 % r/r.
USA: Obchodní bilance v lednu v deficitu 45,7 mld. USD. Míra nezaměstnanosti v únoru na 4,9 %. Změna zaměstnanosti v soukromém sektoru v únoru: 230 tisíc. Průměrná hodinová mzda v únoru -0,1 % m/m.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Na měnovém páru koruna s eurem se v závěru týdne opět nic nového neodehrálo. Koruna ráno vůči euru oslabila o 3 haléře a v pozdních odpoledních hodinách se pohybovala na 27,05 CZK/EUR. Výsledek HDP za 4. čtvrtletí dopadl nepatrně lépe než první odhady. Celkově lze říci, že za růstem české ekonomiky v roce 2015 stála spíše domácí poptávka než zahraniční obchod. Silná byla také investiční aktivita, ve které se však odrazilo dočerpávání finančních prostředků evropských fondů. Letos již s tak výrazným růstem ekonomiky počítat nemůžeme, nicméně spotřeba domácností velmi pravděpodobně nadále zůstane hlavním tahounem růstu.
USDCZK & PLNCZK: Vývoj koruny vůči americkému dolaru se odehrával podle situace na hlavním měnovém páru. Čísla z amerického trhu práce s dolarem slušně zahýbala a po výkyvech na obě strany uzavřel ve ztrátě. Kurz se kolem 17. hodiny kotoval na 24,56 CZK/USD. Domácí měna na páru se zlotým během odpoledne výrazněji oslabila nad hranici 6,28 CZK/PLN. Před koncem obchodování se jí podařilo tyto ztráty umazat a vrátila se k 6,236 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny si v pátek polepšily. Forint do pozdního odpoledne posílil k hladině 308,1 HUF/EUR. Zlotý vystřídal pohyby na obě strany. V závěru obchodní seance se kotoval na 4,326 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru se v první polovině dne příliš zajímavého neodehrálo. Odpoledne pak byla zveřejněna data ze Spojených států. Ta dopadla celkově smíšeně, přičemž pozornost se zaměřila na novinky z tamního trhu práce. Dolar v reakci na nová čísla nejdříve posílil, nakonec ale o zisky přišel a přesunul se do červených čísel. Na konci evropské seance se obchodovalo u hranice 1,10 USD/EUR. Deficit obchodní bilance se v lednu namísto očekáváného snížení dále prohloubil. Míra nezaměstnanosti zůstala na velmi nízkých 4,9 % a počet zaměstnaných v soukromém sektoru vykázal velmi slušný nárůst. Na druhou stranu, mzdy se v únoru meziměsíčně snížily.
Očekávaná data a události
Maďarsko: Průmyslová produkce (leden)
Německo: Průmyslová produkce (leden)
USA: Projev člena Fedu (Fischer), Spotřebitelské úvěry (leden)