ČR: Státní rozpočet v roce 2015 skončil schodkem ve výši 62,8 mld. korun.
Eurozóna: Spotřebitelská inflace v prosinci podle předběžného odhadu vzrostla o 0,2 %. Růst jádrové inflace v prosinci stagnoval na 0,9 % r/r.
Německo: Míra nezaměstnanosti v prosinci stagnovala na 6,3 %.
USA:Index výrobní aktivity z okolí New Yorku v prosinci vzrostl na 60,7 bodu.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Na měnovém páru koruny s eurem pokračovalo obchodování v těsné blízkosti intervenční hladiny 27 CZK/EUR. Zveřejnění výsledku hospodaření ČR za loňský rok žádnou odezvu na hodnotu kurzu nemělo. V podobném duchu by se mělo na tomto měnovém páru obchodovat i v dalších dnech tohoto týdne.
USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru koruna v úterý oslabila a rozšířila tak pondělní ztráty. Koruna oslabovala od ranních hodin a již během dopoledne se obchodování přeneslo nad hladinu 25 CZK/USD. Koruna nebyla jedinou měnou, která včera vůči dolaru ztrácela. Pod prodejním tlakem byly kromě koruny a eura i například britská libra či další středoevropské měny. Vůči polskému zlotému koruna dále posilovala a zamířila výrazněji pod hladinu 4,30 PLN/EUR.
EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn včera vůči euru dále posílil maďarský forint, který se v závěru odpoledne k euru nacházel pod hladinou 314 HUF/EUR. Druhá regionální měna, polský zlotý, pro změnu k euru oslabovala a obchodování probíhalo především nad úrovní 4,30 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru se nedařilo euru, které nejprve zamířilo lehce pod hladinu 1,08 USD/EUR a během odpoledne se dostalo do těsné blízkosti hladiny 1,07 USD/EUR. Euro je nejslabší od prosincového zasedání Evropské centrální banky (ECB). Ztráty eura lze přispat slabším údajům o prosincové inflaci v eurozóně. Obecně však dolar na počátku nového roku těží z nejistoty, kterou v pondělí vyvolal výrazný pokles na čínském akciovém trhu a rizik spojených s geopolitickým vývojem na Blízkém východě.
Očekávaná data a události
Eurozóna: Index nákupních manažerů PMI – kompozitní (prosinec), Index cen průmyslových výrobců (listopad)
USA: Index aktivity ISM v sektoru služeb (prosinec), Tvorba nových pracovních míst v soukromém sektoru ADP (prosinec), Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (listopad), Podnikové zakázky (listopad), Zápis z prosincového zasedání FOMC (Fed)