ČR:Obecná míra nezaměstnanosti v červenci činila 2,2 %.
Eurozóna:Ekonomická důvěra v srpnu trochu překvapivě vzrostla na 103,1 z červencových 102,7 bodu.
Německo:Míra nezaměstnanosti v srpnu setrvala na 5,0 %, přičemž počet nezaměstnaných vzrostl o 4 tis. na 2,289 mil. Spotřebitelská inflace v srpnu podle předběžného odhadu poklesla o 0,2 % m/m a zpomalila na 1,4 % r/r.
USA:Hrubý domácí produkt ve 2. čtvrtletí vzrostl o 2,0 % anualizovaně. Schodek obchodní blance v červenci mírně poklesl na 72,34 mld. dolarů.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruna si ve čtvrtek prožila dvě rozdílné poloviny dne. Dopoledne dokázala česká měna posílit k úrovni 25,85 CZK/EUR, avšak v odpoledních hodinách začala postupně ztrácet a v závěru odpoledne zamířila nad hladinou 25,90. Domácí makroekonomický kalendář byl včera prázdný. Dnes bude poutat pozornost zpřesněný odhad a struktura HDP za 2. čtvrtletí letošního roku.
USDCZK & PLNCZK: Ani na měnovém páru s dolarem se české koruně ve středu příliš nedařilo. Nedokázala umazat úterní ztráty a v průběhu odpoledne oslabovala až k úrovni 23,37 CZK/USD. Obchodování koruny vůči polskému zlotému pokračovalo těsně pod hladinou 5,90 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Zbylým středoevropským měnám se včera nedařilo, když celý středoevropský region zůstal i ve čtvrtek pod vlivem negativního sentimentu na finančních trzích. Nejvýraznější ztráty si přispal maďarský forint, který oslabil až těsně pod hladinu 332 HUF/EUR, což je historické minimum vůči euru. Polský zlotý se ve čtvrtek ráno přiblížil hladině 4,40 PLN/EUR, avšak další ztráty si v průběhu dne nepřipsal.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru pokračovalo pozvolné oslabování eura, a to až těsně nad hladinu 1,105 USD/EUR. Společná evropská měna tak v tomto týdne odevzdala všechny zisky ze závěru minulého týdne. Euru nepomáhá situace kolem brexitu, ani zmírnění obav o vývoj americko-čínských obchodních vztahů.
Očekávaná data a události
ČR: Hrubý domácí produkt (2. čtvrtletí) – zpřesněný odhad
Maďarsko: Hrubý domácí produkt (2. čtvrtletí) – zpřesněný odhad
Polsko: Hrubý domácí produkt (2. čtvrtletí) – zpřesněný odhad, Index spotřebitelských cen (srpen) – předběžný odhad
USA: Osobní příjmy a výdaje (červenec), Jádrový deflátor výdajů na osobní spotřebu PCE (červenec), Spotřebitelská důvěra podle průzkumu Michiganské univerzity (srpen)