Francie: Hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí po zpřesnění vzrostl o 0,3 % k/k a 1,2 % r/r.
Německo:Míra nezaměstnanosti v květnu překvapivě vzrostla na 5,0 % z dubnových 4,9 %, když se počet nezaměstnaných oproti dubnu zvýšil o 60 tis. na 2,279 mil.
USA: Index výrobní aktivity z okolí Richmondu v květnu vzrostl na 5 z dubnových 3 bodů.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Obchodování koruny vůči euru se i během středy odehrávalo primárně v úzkém rozmezí 25,84 – 25,88 CZK/EUR. Domácí makroekonomický kalendář byl podobně jako v předchozích dnech prázdný a ani dnes není na programu žádná významnější statistika z domácí ekonomiky, což by mělo korunu i během dneška udržet pod hladinou 25,90 CZK/EUR. Z pohledu domácích statistik bude zajímavý až pátek, kdy bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za 1. čtvrtletí letošního roku.
USDCZK & PLNCZK: Další ztráty si včera koruna připsala vůči americkému dolaru a ke konci odpoledne se již pohybovala těsně nad hladinou 23,21 CZK/USD v blízkosti letošních minim. Na měnovém páru koruny s polským zlotým bylo včera obchodování stabilní cca 1-2 haléře nad hranicí 6 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se dařilo maďarskému forintu, který dokázal vůči euru posílit z dopoledních 327 na 326 HUF/EUR v závěru odpoledne. Polský zlotý se vůči euru včera pohyboval kolem hladiny 4,30 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru se včera nedařilo euru, které postupně oslabovalo a ke konci středečního odpoledne se nacházelo v blízkosti hladiny 1,114 USD/EUR. Společné evropské měně nesvědčí probíhající přestřelka mezi Itálií a Evropskou komisí ohledně dodržování fiskální disciplíny. Včera byla navíc zveřejněna slabší čísla z německého pracovního trhu, když počet nezaměstnaných překvapivě vzrostl. Jednou z příčin byl i fakt, že v Německu poptávka firem po nových zaměstnancích v posledních měsících zpomaluje. Slabší růst německé ekonomiky z posledních čtvrtletí se tak začíná pozvolna negativně promítat i do situace na pracovním trhu. Anemický hospodářský růst ve třech největších evropských ekonomikách (Německo, Francie, Itálie) tak dává jasný signál Evropské centrální bance (zasedá již v příštím týdnu), že s normalizaci měnové politiky rozhodně nemá pospíchat.
Očekávaná data a události
Polsko: Zápis z květnového zasedání centrální banky (NBP)
USA: Hrubý domácí produkt (1. čtvrtletí) – zpřesněný odhad, Nové týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti (do 25. května), Obchodní bilance (duben), Rozjednané prodeje nemovitostí (duben)