Maďarsko:Míra nezaměstnanosti v červnu na úrovni 5,1 %.
Německo:Míra nezaměstnanosti v červenci na úrovni 6,1 %. Index spotřebitelských cen v červenci +0,3 % m/m a +0,3 % r/r.
Eurozóna:Spotřebitelská důvěra v červenci poklesla z -7,3 b. na -7,9 b. Ekonomický sentiment v červenci vzrostl z 104,4 b. na 104,6 b.
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu: 266 tisíc.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Domácí měna včera vůči euru jen nepatrně oslabila a na konci obchodní seance se kotovala na hladině 27,05 CZK/EUR. Co se týče ekonomického kalendáře s daty z domácí ekonomiky, tak včera nebyly zveřejněny žádné novinky. Dnes je na programu červnová nezaměstnanost, nicméně její výsledek se s vysokou pravděpodobností do vývoje kurzu nepromítne.
USDCZK & PLNCZK: Koruně se vůči americkému dolaru nejdříve dařilo rozšiřovat zisky ze středy a posílila k úrovni 24,31 CZK/USD. Během odpoledne ale došlo ke korekci, která korunu vrátila k 24,39 CZK/USD. Vůči zlotému koruna rovněž nejdříve posilovala, poté se však přesunula do červených čísel a ukončila na 6,204 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn předvedl nejlepší výsledek maďarský forint, který si v průběhu dne připsal solidní zisky a kolem 17. hodiny se kotoval na 311,3 HUF/EUR. Momentálně je nejsilnější za poslední měsíc. Zlotý vystřídal pohyby na obě strany a v závěru odpoledne se obchodoval na hranici 4,36 PLN/EUR.
EURUSD: Americký dolar včera vůči euru navázal na oslabující trend ze středeční noci a do konce evropské seance oslabil k hladině 1,111 USD/EUR. Z ekonomických statistik byly zajímavé výsledky spotřebitelské důvěry a ekonomického sentimentu v eurozóně, které naznačují, že nálada po referendu o Brexitu zůstává stále poměrně dobrá. Ze Spojených států přišel týdenní report o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Nové žádosti sice mírně vzrostly, přesto ale jejich počet zůstává relativně nízký. Dnes budou pro vývoj na trzích klíčové výsledky amerických makrodat, a to zejména výsledek růstu HDP za 2. čtvrtletí.