Eurozóna: Spotřebitelská důvěra se aktuálně pohybuje na hranici -6,8 bodu, tedy o rovné dva body níž než v předešlém měsíci.
Polsko: Průmyslová produkce se v říjnu meziročně zvýšila o 7,8 procenta, ceny průmyslových výrobců v tom samém měsíci meziročně poskočily dokonce o 11,8 procenta.
USA: Index národní aktivity v okolí Chicaga se v říjnu dostal na hodnotu 0,76 bodu. Prodeje stávajících nemovitostí v říjnu meziměsíčně povyrostly o 0,8 procenta. Americký prezident Joe Biden uvedl, že si dokáže představit současného šéfa tamní centrální banky (Fed) Jeroma Powella ve funkci po celé další čtyřleté období. Návrh hlavy státu však musí posvětit ještě Senát.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: České koruně se na úvod nového listopadového týdne příliš nedařilo. Pokud jde o vývoj jejího kurzu vůči jednotné evropské měně, pohoršila si. Ráno bylo jedno euro k dostání za 25,41 Kč, chvíli před obědem se pak pohybovala dokonce na hranici 25,47 CZK/EUR, pak ale část ranních ztrát umazala a uzavřela na úrovni 25,44 CZK/EUR.
USDCZK & PLNCZK: V podobném duchu se vyvíjel směnný kurz též na páru s americkým dolarem. I zde koruna během pondělí zaváhala, což mělo za následek oslabení její hodnoty k hranici 22,62 CZK/USD. Jediným trhem, na kterém včera dokázala tuzemská měna upevnit svoji pozici, byl ten, na němž se směňuje za polský zlotý – byť je faktem, že rozdíl byl v podstatě jen kosmetický. Ráno byl jeden zlotý k dostání za 5,42 Kč, pozdě odpoledne pak o jeden haléř levněji.
EURHUF & EURPLN: A jak si stály ostatní středoevropské měny? Maďarský forint v průběhu včerejška ve vztahu k euru, podobně jako koruna, zaváhal. Začínal totiž na hranici 367,5 HUF/EUR a končil kurzem 370,2 HUF/EUR. Polský zlotý živil chvíli šanci na úspěch, ovšem během poslední hodiny, kdy byly včera trhy otevřeny, zaznamenal ztrátu, která jej odsoudila ke konečnému kurzu 4,699 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru se v pondělí zadařilo americkému dolaru, jenž si dokázal polepšit z ranních 1,127 USD/EUR na pozdějších 1,125 USD/EUR.
Očekávaná data a události
Eurozóna: Index PMI ve výrobním sektoru (listopad), index PMI v odvětví služeb (listopad).
Německo: Vývoj tamního HDP (Q4/2021), index PMI ve výrobním sektoru, (listopad), index PMI v odvětví služeb (listopad).
Polsko: Maloobchodní tržby (říjen).
USA: Index PMI ve výrobním sektoru (listopad), index PMI v odvětví služeb (listopad), index výrobní aktivity z okolí Richmondu (listopad).