ČR: Důvěra v českou ekonomiku se v březnu snížila na 94,4 b. Indikátor důvěry podnikatelů se snížil na 93,1 b., důvěra spotřebitelů poklesla na 100,5 b.
Německo: Ceny průmyslových výrobců v únoru klesly o 0,4 % m/m a o 0,1 % r/r.
Polsko: Maloobchodní tržby v únoru vzrostly o 9,6 % r/r.
USA: Prodeje starších domů v únoru vzrostly o 6,5 % m/m.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: České koruně se během pátečního dopoledne podařilo posílit až k hladině 27,0 CZK/EUR. Později sice část svých zisků opět odevzdala, ale přesto se jí povedlo v závěru odpoledne zakončit v okolí hranice 27,30 CZK/EUR. Tuzemský indikátor ekonomického sentimentu v březnu poklesl o 3,2 b. na hodnotu 94,4, b., což je nejslabší úroveň od října 2013. V rámci jednotlivých segmentů zůstávají podnikatelé nejoptimističtější ve stavebnictví, kde nedošlo k žádné změně (důvěra zůstává na 119 b.). Nálada se naopak zhoršila v průmyslu (pokles na 88,6 b.), obchodě (pokles na 99,8 b.) a službách (pokles na 94,2 b., nejnižší hodnotu od května 2014). I přesto výsledky tohoto konjunkturálního průzkumu vypadají na první pohled optimisticky – jedná se sice o pokles, ne však příliš zásadní. To je však z velké části způsobeno sběrem dat v období od 1. do 17. března. Silně represivní opatření vlády a omezení či zastavení produkce ve velkých průmyslových podnicích se začalo zavádět až od 12. března. Data tak v plné míře nevystihují zhoršení sentimentu mezi podnikateli i spotřebiteli. Opravdu dramatický pokles důvěry tak přinese teprve dubnový průzkum.
USDCZK & PLNCZK: Také na měnovém páru s americkým dolarem se koruně v závěru týdne dařilo. Dopoledne se přiblížila až mírně nad hranici 25,0 CZK/USD, v průběhu odpoledne oslabila k hladině 25,5 CZK/USD. I vůči polskému zlotému probíhalo obchodování koruny v podobném duchu, kdy nejprve posílila pod hladinu 6,0 CZK/PLN, později část zisků odevzdala a zakončila mírně nad touto úrovní.
EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se i maďarskému forintu dařilo, když výrazněji posílil až do blízkého okolí hladiny 350 HUF/EUR. Polský zlotý si v pátek rovněž připsal zisky, obchodování probíhalo v odpoledních hodinách převážně v rozmezí 4,51-4,53 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru se opět příliš nedařilo euru, které tak nedokázalo umazat své ztráty. Ke konci odpoledne se obchodovalo opět pod hladinou 1,07 USD/EUR.