Německo: Ceny německých průmyslových výrobců meziměsíčně stagnovaly, meziročně to znamená pokles o 1,3 %.
Polsko: Centrální bankéři podle zápisu ze včerejšího jednání nepočítají s poklesem sazeb. Naopak se někteří členové vyjádřili, že by sazby mohly v příštích čtvrtletích růst.
USA: Prodej domů v červenci vzrostl o 0,2 % m/m. Index výrobní aktivity z okolí Philadelphie v srpnu dosáhl 8,3 bodu. Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v týdnu končícím 15. srpnem dosáhl počtu 277 tis.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Na tomto měnovém páru dál panovala prázdninová nálada. Koruna se nadále držela s mírnou rezervou dvou haléřů na dohled od intervenční hladiny 27 CZK/EUR.
CZK/USD & CZK/PLN: Na měnovém páru s americkým dolarem se koruně včera dařilo a posílila k úrovni 24 CZK/USD, na šestitýdenní maximum. Vůči polskému zlotému koruna také posílila, byť jen velmi mírně, v řádu několika haléřů.
HUF/EUR & PLN/EUR: Zbylé středoevropské měny pokračovaly i ve čtvrtek v mírném oslabování. Maďarský forint i polský zlotý si tak připsaly drobné ztráty, když polská měna ztratila během dne téměř 0,9 %, ale dokázala část svých ztrát odpoledne umazat.
USD/EUR: Na hlavním měnovém páru včera k výraznějším pohybům nedocházelo. Mírně se dařilo euru, které vůči americké měně posílilo z ranních 1,113 na odpoledních 1,119 USD/EUR. Za oslabováním dolaru stojí především špatná ekonomická data z Číny.
Očekávaná data a události
Eurozóna: Index spotřebitelské důvěry (srpen)
Německo: Spotřebitelská důvěra podle agentury GfK (září)