Německo:Ceny průmyslových výrobců v říjnu poklesly o 0,2 % m/m a o 0,6 % r/r.
USA: Záznam z říjnového zasedání Americké centrální banky (Fed) naznačil, že se v prosinci úrokové sazby pravděpodobně snižovat nebudou.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruna vůči euru ve středu dopoledne mírně posílila a připsala si k dobru zhruba 3 haléře. Během odpoledne probíhalo obchodování 2-4 haléře nad hladinou 25,50 CZK/EUR. Domácí makroekonomický kalendář byl včera prázdný, což se podepsalo na nižší obchodní aktivitě i na malých pohybech české měny. Podobný charakter obchodování lze s ohledem na absenci významnějších domácích událostí očekávat i ve druhé polovině týdne.
USDCZK & PLNCZK: Mírné zisky si včera připsala koruna i vůči americkému dolaru, kde během dne převažovalo obchodování pod hladinou 23,10 CZK/USD. Posílit koruna dokázala i na měnovém páru s polským zlotým vůči kterému se v závěru středečního odpoledne pohybovala na úrovni 5,94 CZK/PLN
EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn maďarský forint ve středu nedokázal navázat na úterní zisky. Obchodování probíhalo především v rozmezí 333 – 333,50 HUF/EUR. Polský zlotý vůči euru ve středu mírně oslabil a v odpoledních hodinách se obchodovalo těsně pod hranicí 4,30 PLN/EUR. Dnes bude sice v Polsku zveřejněn záznam z posledního zasedání tamní centrální banky (NBP) a čerstvá data z pracovního trhu, avšak nelze příliš očekávat, že přinesou do obchodování se zlotým výraznější oživení.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru ve středu pokračovalo nevýrazné obchodování v rozmezí 1,1055 – 1,108 USD/EUR. Trh vyčkával na večerní zveřejnění záznamu z říjnového zasedání Americké centrální banky (Fed), na kterém centrální bankéři potřetí v řadě snížily úrokové sazby. Záznam naznačil, že v prosinci centrální bankéři pravděpodobně sazby snižovat nebudou. Rizika však Fed stále vidí jako zvýšená. Nová zpráva přišla i z jednání mezi USA a Čínou. Zatímco se očekávalo, že v tomto týdnu bude zveřejněn termín uzavření první fáze obchodní dohody, tak nové zprávy hovoří o tom, že prvotní dohody možná letos nebude vůbec dosaženo.
Očekávaná data a události
Eurozóna: Záznam z říjnového zasedání Evropské centrální banky, Spotřebitelská důvěra (listopad)
Polsko: Záznam z listopadového zasedání tamní centrální banky (NBP), Vývoj mezd a zaměstnanosti v soukromém sektoru (říjen)
USA: Nové týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti (do 16.11.), Index výrobní aktivity z okolí Philadelphie (listopad), Prodeje starších domů (říjen)