ČR: Index cen průmyslových výrobců v červenci meziročně poklesl o 0,1 %. Ve srovnání s předchozím měsícem naopak vzrostl o 0,1 %.
USA: Index výrobní aktivity z okolí New Yorku dosáhl během měsíce srpna hodnoty 3,70 bodu, index vývoje na trhu nemovitostí NAHB se v srpnu zastavil na hranici 78 bodů, což je o celých 6 bodů více než v červenci.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruně se na úvod nového týdne ve vztahu k jednotné evropské měně příliš nedařilo. Jak asi bude pondělní vývoj kurzu zhruba vypadat, naznačily už první hodiny po zahájení obchodování. Zatímco časně z rána se kurz pohyboval na hodnotě kolem 26,07 CZK/EUR, krátce po obědě to bylo již o celých deset haléřů více. Pak sice česká měna začala drobně posilovat, níž než na úroveň 26,14 CZK/EUR se ale ve zbytku odpoledne už dostat nestihla.
USDCZK & PLNCZK: A obdobná situace panovala během pondělí i na měnovém páru s americkým dolarem. Také v tomto případě tahala česká koruna za kratší konec už od brzkého rána, přičemž největší ztráty utrpěla kolem poledne, aby si následně lehce polepšila a dostala směnný kurz na hranici 22,03 CZK/USD. V podstatě jak přes kopírák vypadala v pondělí situace na trhu s polským zlotým. Z ranního kurzu 5,93 CZK/PLN si česká měna na jeden okamžik pohoršila až k hodnotě 5,96 CZK/PLN, v průběhu odpoledne ale zabrala, díky čemuž si jí podařilo kurz stlačit těsně nad úroveň 5,94 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Co se týče ostatních středoevropských měn, ani jim se během pondělka příliš nedařilo. Maďarský forint v průběhu celého dne výrazně ztrácel, v důsledku čehož se kurz vyšplhal až k hranici 348,9 HUF/EUR. Na takové hodnotě se přitom naposledy pohyboval zhruba před čtyřmi týdny. V případě polského zlotého to z počátku vypadalo nadějně. V poledne bylo jedno euro k mání dokonce za 4,385 PLN, pak ale evropská měna začala výrazně posilovat, což vyústilo v situaci, kdy se kurz dostal až k úrovni 4,400 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru hovořil vývoj každou chvíli ve prospěch jiné strany, nakonec si ale přece jen dokázalo polepšit euro, které vyšponovalo směnný kurz ke svému desetidennímu maximu na úroveň 1,187 USD/EUR.
Očekávaná data a události
Eurozóna: Schůzka ministrů financí zemí Evropské unie, proslov viceprezidenta Evropské centrální banky Luise de Guindose.
USA: Počet nově vydaných stavebních povolení (červenec), počet nově zahájených staveb (červenec).