Polsko: Index spotřebitelských cen CPI v červnu meziročně stoupl o 3,3 %. Oproti předešlému měsíci pak vzrostl o 0,6 %.
USA: Průmyslová produkce v červnu meziročně poklesla o 10,82 %. Ve srovnání s květnem nicméně stoupla o 5,4 %. Index výrobní aktivity v okolí New Yorku dosáhl v červenci hodnoty 17,20 bodu. Index cen vývozu se během června meziročně snížil o 4,4 %, meziměsíčně naopak vzrostl o 1,4 %. Index cen dovozu se v červnu ve srovnání se stejným obdobím vloni propadl o 3,8 %, zatímco meziměsíčně naopak vzrostl rovněž o 1,4 %. Béžová kniha americké centrální banky (Fed): ekonomická aktivita se postupně zvedá, ale i nadále zůstává hluboko pod předkrizovou úrovní.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Ještě krátce po obědě to v případě české koruny na měnovém páru s eurem vypadalo slibně, následující hodiny ale vše změnily a začaly hrát ve prospěch jednotné evropské měny, kvůli čemuž se středeční obchodování uzavřelo kurzem nad hranicí 26,65 CZK/EUR.
USDCZK & PLNCZK:V podstatě jak přes kopírák vypadala situace na trhu s americkým dolarem. I zde tuzemská měna zpočátku posilovala, a to dokonce až k úrovni lehce nad 23,23 CZK/USD. Poté si ovšem výraznější zisky začal na své konto připisovat dolar, který dopolední úspěch koruny nejprve zcela vymazal, aby následně obrátil situaci ve svůj prospěch a polepšil si těsně pod hodnotu 23,34 CZK/USD. V případě měnového páru s polským zlotým se středeční obchodování neslo ve znamení výkyvů z jedné strany na druhou. Dopoledne hrálo ve prospěch polské měny, zatímco kolem obědu se pro změnu začala prosazovat koruna. Poté opět nakrátko posílil zlotý, ale pak se ještě jednou ozvala koruna, která nakonec uzavřela obchodování v kurzu poblíž hranice 5,95 CZK/PLN, tedy o něco lepším, než s jakým ráno začínala.
EURHUF & EURPLN: Co se týče zbylých evropských měn, maďarský forint začal středeční ráno vůči euru posilováním své pozice, přičemž až na drobné výjimky se na tomto faktu příliš nezměnilo ani ve zbytku dne. Zavírací kurz proto činil 353,7 HUF/EUR. O poznání jiná situace panovala na měnovém páru eura a polského zlotého. Polská měna sice měla pár světlejších chvil, jinak ale svoji pozici upevňovalo spíše euro, které vyhnalo konečný kurz až k úrovni 4,476 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru hrálo středeční dopoledne ve prospěch eura, během odpoledních hodin se však čím dál více začal prosazovat americký dolar, jemuž se nakonec podařilo stlačit kurz pod hranici 1,142 USD/EUR.
Očekávaná data a události
Eurozóna: Rozhodnutí ECB o základních úrokových sazbách, obchodní bilance (květen)
USA: Maloobchodní tržby za červen, počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, výrobní index z okolí Filadelfie (červenec), pravidelná půlroční zpráva ministerstva financí.