ČR: Běžný účet platební bilance skončil během října v přebytku ve výši 7,76 miliardy korun, o měsíc dříve to bylo 32,18 miliardy.
Eurozóna: Průmyslová produkce se v říjnu meziročně snížila o 3,8 %, ve srovnání s měsícem září nicméně vzrostla o 2,1 %.
Polsko: Běžný účet platební bilance se v říjnu ocitl v přebytku, jehož výše dosáhla 2,24 miliardy zlotých, během září přitom přebytek činil pouze 1,07 miliardy.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: V případě měnového páru eura a české koruny se úvod nového týdne obešel bez jakýchkoliv výraznějších výkyvů. Jinými slovy, ráno bylo jedno euro k dostání za 26,34 Kč, a přestože tuzemská měna v průběhu dne zabrala a zaznamenala několik dílčích zisků, euro je dokázalo během následujících pár hodin umazat, v důsledku čehož se směnný kurz dostal zpět na svoji počáteční hodnotu.
USDCZK&PLNCZK: V podobném trendu se zpočátku vyvíjela situace rovněž na měnovém páru koruny s americkým dolarem. Závěrečné dvě hodiny nicméně vše dokonale změnily. Dolar začal mohutně posilovat a vyšponoval kurz na úroveň 21,72 CZK/USD. Jak si vedla koruna oproti polskému zlotému? Poněkud rozpačitě, sluší se přiznat. Časné ranní ztráty dokázala v průběhu dne umazat jen částečně, a tak se hodnota směnného kurz zvýšila z původních 5,92 CZK/PLN na konečných 5,93 CZK/PLN.
EURHUF&EURPLN: Maďarský forint má na rozdíl od české koruny za sebou vcelku vydařený den. Jestliže ráno bylo jedno euro na devizových trzích k dostání za 354,8 forintu, odpoledne to bylo už jen 353,8 HUF/EUR. A dařilo se i další středoevropské měně, polskému zlotému. Jeho kurz k euru se v pondělí ráno pohyboval na úrovni 4,451 PLN/EUR, v průběhu dne se však snížil až na konečných 4,441 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru to dlouhou dobu vypadalo na poměrně jasný triumf eura. Odpoledne nicméně přineslo jasnou změnu trendu, v důsledku které vzaly všechny jeho ranní zisky za své a následně se dostavila ještě dílčí ztráta. To v souhrnu znamenalo, že zavírací kurz činil 1,213 USD/EUR.
Očekávaná data a události
Eurozóna: Celkový objem bankovních rezerv ECB (listopad).
Polsko: Index spotřebitelských cen CPI (listopad).
USA: Index cen dovozu a vývozu (listopad), index výrobní aktivity z okolí New Yorku (prosinec), průmyslová výroba (listopad).