Německo: Bilance zahraničního obchodu skončila v únoru přebytkem ve výši 20,8 mld. EUR (v rámci sezónního očištění 21,6 mld. EUR).
USA: Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v týdnu do 4. dubna se mírně snížil na 6,6 mil. Ceny průmyslových výrobců v březnu meziměsíčně klesly o 0,2 %, meziročně vzrostly o 0,7 %. Spotřebitelské ceny v březnu meziměsíčně klesly o 0,4 %, meziročně vzrostly o 1,5 %. Index spotřebitelské důvěry dle Michiganské univerzity na duben dle předběžného odhadu klesl na 71,0 b. (tržní odhad 75,0 b.)
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Již během čtvrtečního odpoledne před Velikonocemi se české koruně vůči euru podařilo posílit mírně pod hranici 27,0 CZK/EUR (a dosáhnout tak svých měsíčních maxim). Ve velmi těsné blízkosti této hladiny se pak pohybovala i v závěru včerejšího odpoledne.
USDCZK & PLNCZK: České měně se dařilo také na měnovém páru s americkým dolarem. V čtvrtek odpoledne posílila do blízkého okolí hladiny 24,60 CZK/USD. Později sice část těchto zisků odevzdala, přesto se jí v pondělí podařilo udržet v okolí hranice 24,75 CZK/USD. Koruna posílila také vůči polskému zlotému, když zamířila k hladině 5,90 CZK/PLN (přibližně měsíční maxima).
EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se podařilo maďarskému forintu na měnovém páru s eurem již ve čtvrtek posílit pod hladinu 355 HUF/EUR, kde setrval také během včerejška (nejsilnější hodnoty za 2 týdny). Polský zlotý naopak vůči euru oslabil, když zamířil k hladině 4,57 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru ve čtvrtek euro mírně posílilo k 1,093 USD/EUR, později však většinu svých zisků odevzdalo a v pondělí se obchodovalo v těsné blízkosti hladiny 1,090 USD/EUR. Americkému dolaru v závěru loňského týdne příliš nepomohlo zveřejnění statistik z amerického pracovního trhu, který opět nenaplnil tržní očekávání. Počet nových týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti sice mírně poklesl na 6,6 mil., přesto stále výrazně převyšuje odhady (5,25 mil.). Dle předběžného odhadu také v dubnu výrazně klesla spotřebitelská důvěra, a to nejníže od prosince 2011 s historicky nejvyšším meziměsíčním propadem. Americká centrální banka (Fed) zároveň přišla s další pomocí na podporu ekonomiky, a to například v podobě úvěrů pro malé a střední podniky. Nově tak uvolní dalších 2,3 bilionu dolarů.
Očekávaná data a události
ČR: Index spotřebitelských cen (březen), Běžný účet platební bilance (únor), Index vývozních a dovozních cen (únor)