Německo:Běžný účet platební bilance skončil v březnu přebytkem ve výši 18,8 miliardy eur, což je o 2,3 miliardy méně než o měsíc dříve.
USA:Index cen průmyslových výrobců se v dubnu meziměsíčně zvýšil o 0,5 procenta, v rámci meziročního srovnání však došlo k navýšení o rovných 11 procent. Počet nových týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti (do 7. 5.) dosáhl hodnoty 203 tisíc.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Česká koruna během včerejšího dne mohutně posílila. Zatímco ráno bylo na devizových trzích jedno euro k dostání v kurzu 25,46 CZK/EUR, pozdě odpoledne na to investorům stačilo už jen 24,97 Kč. Není to však zásluhou přirozeného tržního vývoje, nýbrž intervenčním zásahem tuzemské centrální banky, která se k tomuto kroku odhodlala poté, co koruna začala v průběhu střehy citelně oslabovat. Tím tak reagovala na jmenování nového guvernéra ČNB prezidentem Milošem Zemanem, kterým se od července po končícím Jiřím Rusnokovi stane dosavadní člen bankovní rady Aleš Michl.
USDCZK& PLNCZK: K posílení koruny došlo i na dalším měnovém trhu, a sice na tom, kde se směňuje za americké dolary. Je však pravdou, že zde nebyly její zisky natolik markantní jako v předešlém případě. Tuzemská měna posílila těsně nad hranici 23,98 CZK/USD. Pevnější půdu pod nohami si česká koruna vydobyla rovněž na měnovém páru s polským zlotým. Směnný kurz se snížil z dřívějších 5,43 CZK/PLN na odpoledních 5,35 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Maďarský forint si naopak ve srovnání s jednotnou evropskou měnou pohoršil. Citelnou ztrátu zaznamenal především v ranních hodinách, a byť později přidal i několik dílčích zisků, na lepší kurz než 382,7 HUF/EUR se nezmohl. V případě polského zlotého byl vývoj docela odlišný. Až na pár výjimek vůči euru posiloval de facto celý den, díky čemuž si polepšil na konečných 4,663 PLN/EUR.
EURUSD: Také na hlavním měnovém páru bylo na první pohled zcela zřejmé, kdo v průběhu čtvrtka tahal za delší konec provazu. Byl jím dolar, jenž stlačil hodnotu devizového kurzu těsně nad hranici 1,041 USD/EUR.
Očekávaná data a události
ČR: Běžný účet platební bilance (březen).
Eurozóna: Průmyslová produkce (březen), projevy viceprezidenta ECB Luise de Guindose a členky výkonné rady Isabel Schnabelové.
Polsko: Index spotřebitelských cen (duben), běžný účet platební bilance (březen).
USA: Ceny vývozu a dovozu (duben), index očekávání spotřebitelů z okolí Michiganu.