Německo: Index spotřebitelských cen zůstal v měsíci srpnu podle předběžného odhadu meziročně nezměněn. Oproti červenci pak poklesl o 0,1 %.
Polsko: Hrubý domácí produkt se ve druhém čtvrtletí meziročně snížil o 8,2 %. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se propadl dokonce o 8,9 %.
USA: Index výrobní aktivity z okolí Dallasu dosáhl v srpnu hodnoty 8,0 bodu. Ještě minulý měsíc to přitom bylo -3,0 bodu.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: České koruně se během posledního srpnového dne na devizových trzích příliš nedařilo. Ve vztahu k jednotné evropské měně totiž zaznamenala poměrně výrazné ztráty, to když z ranních 26,1 CZK/EUR oslabila až na konečných 26,28 CZK/EUR.
USDCZK & PLNCZK: Na měnovém páru s americkým dolarem mělo obchodování lehce odlišný vývoj, byť konečný výsledek byl v zásadě stejný. Ráno začínala koruna kurzem poblíž hranice 21,93 CZK/USD, následně kurz povyskočil až nad úroveň 22 korun za dolar, ale jen proto, aby vzápětí opět klesl a zastavil se na hodnotě 21,97 CZK/USD. V případě polského zlotého se české měně dařilo dlouhou dobu dílčí ztráty do značné míry korigovat, v samém závěru dne ovšem zlotý prudce posílil, na což už koruna zareagovat nestihla. Zavírací kurz činil 5,99 CZK/PLN.
EURHUF& EURPLN: Maďarský forint ztrácel půdu pod nohami kontinuálně, to nejdůležitější se však odehrálo až v těsně před koncem obchodování. Nejprve totiž euro skokově posílilo až na hodnotu 356,2 HUF/EUR, ovšem jen proto, aby během poslední hodiny o celý tento zisk přišlo a následně ztratilo ještě něco navíc. Zavírací kurz se tak zastavil na hodnotě 354,9 HUF/EUR. Jedinou středoevropskou měnou, která si vůči euru vzhledem ke své výchozí pozici během pondělí polepšila, byl polský zlotý. Ačkoliv tahal v průběhu celého dne za kratší provaz, v jeho samém závěru všechny tyto ztráty umazal, a dokonce ještě nepatrně posílil. Hodnota zavíracího kurzu se zastavila na úrovni 4,387 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru byl trend jasný. I přes drobná zaváhání to bylo euro, jež si kontinuálně vylepšovalo svoji pozici a vyhnalo kurz až na hranici 1,196 USD/EUR.
Očekávaná data a události
ČR: Hrubý domácí produkt (druhé čtvrtletí).
Eurozóna: Index spotřebitelských cen (srpen), míra nezaměstnanosti (červenec), index výrobní aktivity (srpen).
Německo: Maloobchodní tržby (červenec), index výrobní aktivity PMI (srpen), míra nezaměstnanosti (srpen).
Polsko: Index výrobní aktivity PMI (srpen), index spotřebitelských cen (srpen).