Eurozóna: Index důvěry investorů Sentix se aktuálně pohybuje na hodnotě -18,0 bodu, to je o rovných 11 bodů méně než v průběhu uplynulého období.
Německo: Tamní vývoz se v únoru meziměsíčně navýšil o 6,4 procenta, co se dovozu týče, ten ve srovnání s lednem poskočil o 4,5 procenta. Běžný účet platební bilance dosáhl v únoru přebytku ve výši 11,5 miliardy eur.
USA: Průmyslové zakázky se v únoru meziměsíčně snížily o 0,5 procenta.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Z pohledu české koruny začátkem nového týdne k žádným zásadním změnám na devizovém trhu nedošlo. Tuzemská měna pokračovala v trendu nastoleném koncem března a nadále upevňovala svoji pozici vůči euru. To se v pondělí pozdě odpoledne směňovalo o tři haléře levněji než ráno, tedy na hodnotě 24,32 CZK/EUR.
USDCZK & PLNCZK: Kde se naopak koruně příliš nedařilo, byl devizový trh, na němž se mění za americký dolar. Zásluhou vytrvalých zisků posilovala americká měna, které se podařilo vyšponovat kurz až k úrovni 22,12 CZK/USD. To je nejvíce od minulého úterý. Ani vývoj na měnovém páru s polským zlotým nepřinesl investorům sázejícím na korunu příliš důvodů k radosti. I v tomto případě česká měna zaváhala, zejména pak ve druhé polovině obchodního dne. Výsledkem tak bylo oslabení na hranici 5,26 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Jak se v pondělí dařilo ostatním středoevropským měnám? Rozpačitý vstup do nového týdne má za sebou maďarský forint. Přestože se své ranní ztráty snažil po obědě napravit, na lepší kurz než 368,9 HUF/EUR se nezmohl. Ještě ráno přitom bylo na tamních trzích euro o 1,2 forintu levnější. V o dost lepším rozpoložení se nacházel polský zlotý. Především díky posledním čtyřem hodinám, kdy byly trhy v pondělí otevřeny, dokázal snížit hodnotu směnného kurzu vůči jednotné evropské měně na 4,621 PLN/EUR.
EURUSD: Poměrně jasný trend byl k vidění na hlavním měnovém páru. Radovat se mohl americký dolar, jenž zásluhou kontinuálních zisků stlačil devizový kurz až na konečnou úroveň 1,099 USD/EUR.
Očekávaná data a události
Česko: Maloobchodní tržby (únor).
Eurozóna: Kompozitní index PMI (březen), index PMI v sektoru služeb (březen).
Německo: Kompozitní index PMI (březen), index PMI v sektoru služeb (březen).
USA: Zahraniční obchod, běžný účet platební bilance (únor), kompozitní index PMI (březen), index PMI v sektoru služeb (březen).